Çalışmayanlar Kredi Çekebilir mi?

Banka kredileri, son yıllarda birçok açıdan karmaşık bir yapıya bürünmüş durumda. Özellikle son birkaç yıldır banka kredilerini içeren yasal değişikliklerin söz konusu hale geldiğini söyleyebiliriz. Bu durum kredi aşamasında farklı unsurların ortaya çıkmasına sebebiyet vermekte. Çalışma durumu da banka kredileri açısından en karmaşık durumlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Birçok kişinin aklında çalışmayanlar kredi çekebilir mi? sorusunun oluşması da tamamen bu karmaşık yapıdan kaynaklanmakta. Peki, çalışmayanlar kredi çekebilir mi? Banka çalışmayana kredi verir mi? Bugün bu önemli sorulara yanıt sunacak, böylece çalışmayan kişilerin kredi imkânlarından yararlanıp yararlanamayacağı konusuna açıklık getireceğiz.

Çalışmayan bireyler, resmi bir gelire sahip olmadıklarından kredi imkânlarından temel olarak yararlanamazlar. Lâkin; bazı bankalar, kredi taleplerinde gelir belgesi istemediklerinden bireyin çalışıp çalışmadığının söz konusu bankalar açısından önemi yoktur. Çalışmayan kişiler, gelir belgesi olmadan bu kredilerden yararlanabilir, ihtiyaçlarını bu şekilde karşılayabilirler. Bu hususta ortaya çıkan sorulardan biri de çalışmayana kredi veren bankalar var mı? şeklindedir. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde açıklık getireceğimiz çalışmayana kredi veren bankalar hangileri? sorusu, birçok kişi tarafından büyük merakla araştırılmakta.

çalışmayan kredi veren bankalar

çalışmayan kredi veren bankalar

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar Hangileri

CEPTETEB Çalışmayana Kredi 2019

Resmi bir işte çalışmayan ya da çalışsa dahi resmi geliri olmayan bireyler, araştırmalarımız sonucunda listelediğimiz bankalara başvuru yaparak kredi çekebilirler. Günümüzde bu bankalar arasında en popüler olanı TEB, yani Türk Ekonomi Bankası’dır. CEPTETEB uygulaması ile kredi hizmetlerine farklı bir bakış açısı kazandıran TEB, bu uygulama üzerinden yapılan kredi başvurularında gelir belgesi talep etmiyor. Bu da çalışmayanların CEPTETEB aracılığıyla kredi çekebilecekleri anlamına geliyor. CEPTETEB uygulamasını mobil cihazınıza indirerek ya da doğrudan CEPTETEB sitesine girerek CEPTETEB üyelik başvurusunda bulunabilirsiniz. Üyeliğiniz oluşturulduktan ve şifre bilgilerinizi aldıktan sonra uygulama üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Elbette CEPTETEB kredisi kullanabilmek için belirli bir kredi notunuzun olması gerekiyor. Eğer kredi notunuz düşükse bu şekilde kredi kullanmanız son derece zor olacaktır; fakat yeterli kredi notuna sahipseniz kredinizi CEPTETEB ile kolayca kullanabilirsiniz.

Çalışmayanların yararlanabileceği kredi hizmetlerinden biri de nkolaykredi.com olarak dikkat çekiyor. Son dönemde sıkça duyduğumuz bu özel kredi uygulaması, Aktif Bank tarafından hayata geçirildi. Eğer çalışmıyorsanız ve kredi kullanmak istiyorsanız bu adrese girerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi notunuz yeterli görünürse adınıza tanımlanacak kredi limiti doğrultusunda kredi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

EnPara Çalışmayana Kredi 2019

Enpara.com, son günlerde çalışmayanlar tarafından en çok tercih edilen bankacılık uygulamalarından biri. Gelir belgesi talep etmediğinden çalışmayanlar tarafından oldukça ilgi gören Enpara.com, yukarıda saymış olduğumuz seçeneklere nazaran daha sıkı bir uygulama. Kredi notunuz yeterli değilse Enpara üzerinden kredi çekemiyorsunuz. İşin en güzel yanı ise kredi notunun yeterli olması durumunda ortaya çıkıyor. Zira yeterli kredi notuna sahipseniz kredinizi hiç zorlanmadan sadece dakikalar içerisinde çekebiliyorsunuz. Üstelik bunun için banka şubesine gitmenize de gerek olmuyor. Onaylanan kredi limiti, onayın hemen ardından hesabınıza geçiyor.

Odeabank Çalışmayana Kredi 2019

Odeabank, çalışmayan bireylerin kredi kullanabilecekleri bir diğer banka olarak dikkat çekmekte. Ne var ki Odeabank, zaman zaman kredi taleplerinde resmi gelir belgesi isteyebiliyor. Eğer kullanacağınız kredi tutarı çok yüksek değilse gelir belgesi istenmeden Odeabank aracılığıyla kredi çekebilirsiniz. Ayrıca gelir belgesi olmayan kişilerin bankaya teminat vererek kredi hizmetlerinden faydalanması mümkün. Bankaya ipotek olarak vereceğiniz bir gayrimenkul ya da rehin olarak sunacağınız bir taşıt mevcutsa gelir belgeniz olmadan kredi çekebiliyorsunuz. Ne var ki bu durum yalnızca yukarıda saymış olduğumuz bankalar açısından geçerliliğini koruyor. Diğer bankalardan kredi çekecekseniz resmi bir gelirinizin olması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir